Model Number : NOBO-FS-65
Certification : CE
Place of Origin : Foshan,china
MOQ : 1 Sets
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C
Supply Ability : 2 Set/Sets per Month
Delivery Time : 15-45 work days
Packaging Details : Standard packing
Spring Type : Bonell
Diameter of steel wire : 1.8-2.5mm
Free height of spring : 80-220mm
External diameter of termination ring : 65mm-90mm
Rings of springs : 4-8n
Motor power : 4.5kw
Weight : 1500KG
Power Requirement : 380V*3 Phase *50-60HZ(Option:415V-480V*220V)